Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 10 Май 2021, 08:22:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ЦнЦ струг
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2021, 20:44:22 
Активен

Одисеята ми продължи. Свързах контролера. Инсталирах драйвера за Мача/малко със зор ,ама се справих/. Включих захранването и нищо. Ни дума, ни вопъл ни стон.Проверих настройките-в ред. Като се знам какъв съм бързак два пъти проверих свързванията и съответствието на цветовете на кабелите. Всичко наред...Започнах с магийките и успях да задействам двигателя на въртящата глава. Хубаво ,ама другите два ги нямаше никакви!Пак проверих кабелите,цветовете,схемата на свързване-като по книга!Продължих с магийте ама резултат йок. Чукна бутона чува се пук,тоест двигателя се мъчи да направи нещо и веднага светва диода за претоварване.
Реших че изходите на контролера не работят. Но включих работещата ос на тяхно място и той работеше. Плах лъч светлина. Реших че драйверите са дефектни и мислех да се обадя на продавача,но съм ги купувал преди повече от година...
Като последен опит реших да разменя кабелите влизащи в драйвера от енкодера.А+ и А- отидоха на мястото на Б+ и Б-. Всичко заспа.
Нямате представа каква м@йна теглих на малките китайски ръчички разменили местата на кабелите!
Та сега вече имам почти работеща машина.Чакам да ми направят револверната глава и ножодържачите и до края на другата седмица ще кача клипче как работи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2021, 20:57:19 
Активен

ценков, а справи ли се с проблема за изнесения бутон/и за управление на Мача. Аз не намерих нищо писано по въпроса. Само се сетих, че аз го управлявам с един изнесен блок от допълнителна цифрова клавиатура включена в USB-то и съм присвоил цифровия номер на клавиша. Това се отнася само за посоките на движение на осите и Е-stop.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2021, 21:31:41 
Активен

Тоя номер съм го правил. Линка който съм дал описва точно как стават нещата,но за ЛПТ. Без скриптове. Аз управлявам по УСБ. Не съм го пробвал.Ще опитам след като свържа MPGто и релетата.
Инсталационния диск на контролера който купих се оказа че има много полезни PDF.Сега ми трябва програма да си ги преведа. Преводача който ползвам има ограничение 200думи и ще е самонаказание да превеждам с него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2021, 09:24:23 
Активен
Аватар

на какъв език са ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2021, 17:01:01 
Активен

На английски.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2021, 09:05:52 
Активен
Аватар

метни ми ги на radomir.kirchev@gmail.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2021, 21:34:23 
Активен

Изпратени!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2021, 20:52:30 
Активен

След известен застой продължавам работа!
Имах малко проблеми с Нулата и Земята но за щастие вълшебния син дим беше в отпуск...Всичко е сглобено,част от грешките ги отстраних,други ще оправя след изборите.
И сега едно питане:
Имам да управлявам 4 индуктивни товара-3 електромагнитни клапана и 1 електромагнитен съединител.Постоянно токови. Подготвил съм си всичко да ги управлявам с релета. Обаче днес като купувах кабелни обувки видях в магазина солид стеит релета. Ползвал съм ги да включвам шпиндели /колекторни/,обаче не знам как се държат с индуктивен товар..Питах продавачите и започнаха едни консултаций...Ама изключва ли на 0, ама туй ,ама онуй. Не ми дават гаранция че ще сработи.
Обаче на мен ми хрумна че ако подам променливия ток на солид стеит релето и след него го изправя и захраня клапана може и да стане.Имам грецове 100волта/50ампера и електролитни кондензатори 10000 микрофарада.
Как мислите?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2021, 22:31:59 
Активен

То си има такива SSR постоянно токови релета. Даже ползвам такива като управлявам един мембранни помпи в супер цикличен режим.2-3 секунди работа и пак толкова почивка. И нямам ядове.
Всъщност гамата с разновидности е огромна.

Прикачени файлове:
Industrial Solid State Relay SSR DD .png
Industrial Solid State Relay SSR DD .png [ 55.42 KiB | Прегледано 102 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2021, 09:52:38 
Активен

Разопаковах релето което купих и прочетох упътването. Моя номер може и да стане,но при положение че фирмата производител е Пловдивска и има голям асортимент в понеделник ще им звънна и ще си купя точно каквото ми трябва.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]