Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 16 Юни 2021, 17:29:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2020, 01:25:38 
Активен

Няколко пъти съм пробвал със самозащитен тел.Шева не е красив като с газ,а и провара поне на мен не ми хареса.Честно казано не виждам предимства пред електрожена,пък и кило хубав такъв тел струва колкото 3 -4кг хубави елетроди...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2020, 02:49:09 
Активен

viks написа:
Няколко пъти съм пробвал със самозащитен тел.Шева не е красив като с газ,а и провара поне на мен не ми хареса.Честно казано не виждам предимства пред електрожена,пък и кило хубав такъв тел струва колкото 3 -4кг хубави елетроди...

Днес гледах няколко видеа в тубата, наистина заварките неизглежда много добре. Много пръски, много чудо. Когато се обърне поляритета е доста по-добре, но няма място за сравнение при заваряване с газ.

Ами добре. Добих някаква предства.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2020, 09:15:06 
Активен

Lautrec написа:
Когато се обърне поляритета е доста по-добре, но няма място за сравнение при заваряване с газ.

Ами добре. Добих някаква предства.

Обръщането на поляритета е задължително условие.,Въобще не съм пробвал с нормалния работен поляритет,просто няма смисъл.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2020, 15:46:05 
Четящ
Аватар

Off grid Targovishte написа:
Най евтината маска от от Аиг е достатъчна, по спомен цената е около 60лв. Като недостататък на евтините маски бих подчертал, че по бързо им свършва батерията, ама като я изтървеш не ти спира сърцето.

49 лева е цената (ADF 510), за форума тук е 44 лева. Няма нужа да се минава през Офф-Роуд форума. ;-)

Батерията издържа около една година, но ако маската се държи директно на слънце свършва бързо. Батерията струва 2 лева.

Изпускането на земята е без проблем за маската, "изпускането" с начална скорост към земята вече води до поражения. ;-)

Поздрави,
Георги

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]