Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 05 Авг 2021, 17:38:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2020, 06:49:04 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: gogo7777
Lautrec написа:
Не е каша, а за анимация не е ставало дума дори в преносен смисъл. В мометна съм с чехли "даскале".
Относно въпросите, той беше един.
При какъв поляритет се заварява неръждаема стомана?
Просто исках да разбера дали наистина моята машина НЕ може да се използва за заваряване на неръждаема стомана защото ми беше казано, че няма начин.......

Вече ти отговорих....при TIG се заварява на права полярност....т.е. масата се свързва към плюса.
Можеш да заваряваш неръждавейка. Този, който ти е казал, че няма начин не го питай повече :яп:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2020, 04:49:03 
Активен
Аватар

Lautrec написа:
Никога не съм заварявал. Четох за TIG заварките и защо е необходим аргонът - поради ниската топлопроводност. Тоест аргонът е необходим за да се осигури висока температура необходима за стопяване на основния метал и добавъчния, предпазвайки дъгата и материалът от контакт с въздуха, който освен че е окислител има и висока топлопроводност. Ако нещо съм объркал поправяйте.

Здравей, Lautrec надявам се да си прочел темата от самото начало. Там съм описал процеса на ВИГ заваряване.
За аргона- функцията му е на защитен газ, т. е. предпазва дъгата, електрода и материала от контакт с въздуха.Подадения газ аргон в зоната на зваряване, измества въздуха, което гарантира, че няма да се появят окислителни процеси или азотиране в тази работна зона.

По въпроса за закупения от теб аргонов апарат - с него ще можеш да заваряваш почти всички заваряеми метали без алуминий, магнезий и сплавите им.
Твоя апарат във ВИГ режим работи на права полярност ,т.е. ръкохватката е на минус, масата на полюс.По този начин заваряш всичко без алуминий,магнезий и сплавите им. Освен черно, може да заваряваш неръждаеми и цветни метали,като например мед и сплавите му.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2020, 15:20:37 
Четящ

Здравейте, някой имал ли е опит с този аргонов апарат: https://redkotg.com/zavarchni-mashini/argonovi/1332-ideal-v-tig-225-000lv-ideal-v-tig-225-elektrozheni Става въпрос за непрофесионална употреба в домашни условия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2020, 20:57:40 
Активен
Аватар

yiliev91 написа:
Здравейте, някой имал ли е опит с този аргонов апарат: https://redkotg.com/zavarchni-mashini/argonovi/1332-ideal-v-tig-225-000lv-ideal-v-tig-225-elektrozheni Става въпрос за непрофесионална употреба в домашни условия.

Какво те интересува по точно?
Полска марка произведено в Китай! Не че има нещо лошо в това. Но според мен не си заслужава.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]