Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 05 Авг 2021, 16:17:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 21:23:04 
Активен

По евтин им е и масово се ползва. И извинявай но не виждам разлика с какъв инертен газ се заварява. И ще те попитам директно ти заварявал ли си с хелий. Щото аз да и то много пъти макар и да съм аматьор. :)
И за хелия го написах не защото съм чел някъде в нета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 21:42:37 
Активен
Аватар

lov написа:
И извинявай но не виждам разлика с какъв инертен газ се заварява.:)

Разбира се че има разлика с какъв интертен газ се заварява, с каква газова смес се заварява и т.н.и т.н.
lov написа:
И ще те попитам директно ти заварявал ли си с хелий. Щото аз да и то много пъти макар и да съм аматьор. :)

Аз щях да питам като си заварявал с хелий много пъти , каква е разликата от останалите газове ,но след като не виждаш разлика, тоя въпрос е излишен ,така и спора става безпредметен!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 22:41:59 
Активен

Аз съм чувал че в среда от чист хелий дъгата е по-нестабилна при ниски ток и напрежение,защото хелия по-трудно се йонизирал.Ползва се доколкото знам за цветни метали,с по-големи дебелини и сътветно по- висок ток.По-често се използва може би в газови смеси.Ама само съм чувал :мисъл:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 23:19:31 
Активен
Аватар

viks написа:
Аз съм чувал че в среда от чист хелий дъгата е по-нестабилна при ниски ток и напрежение,защото хелия по-трудно се йонизирал.Ползва се доколкото знам за цветни метали,с по-големи дебелини и сътветно по- висок ток.По-често се използва може би в газови смеси.Ама само съм чувал :мисъл:

Точно така е!Но това трябваше да го напише човекът който е работил много пъти с хелий.
Освен това бих допълнил,че точно заради нестабилната дъга, хелият не се използва за заваряване на стомана.
Между хелия и аргона приликата е само в това че и двата газа са инертни.
А разликите са много.Хелия е по лек от въздуха,аргона е по тежък ,при хелия потока на газ т.е. разхода на газ е много по голям.
При използване хелий , заваръчният шев е по-широк и по-дълбок.Това е от полза при заваряване на алуминиеви, магнезиеви и медни сплави.Затова чист хелия рядко се ползва за заваряване на други метали.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2017, 00:17:55 
Активен

Да това е така. Иска по високо напрежение. Написах още в началото аз съм аматьор. Заварявах алуминий с хелий щото такова имаше и малко зор докато му свикна. Като качеството на заварката се получи една и съща. За това казах не намирам разлика. Все пак говорим за любителско заваряване. Ако професионалистите рекат да си мерят ... аз съм пас. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2017, 20:22:44 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: gogo7777
Из бумагите на "американците" Miller:

Прикачени файлове:
untitled.JPG
untitled.JPG [ 57.28 KiB | Прегледано 1901 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2020, 03:08:39 
Активен

Никога не съм заварявал. Четох за TIG заварките и защо е необходим аргонът - поради ниската топлопроводност. Тоест аргонът е необходим за да се осигури висока температура необходима за стопяване на основния метал и добавъчния, предпазвайки дъгата и материалът от контакт с въздуха, който освен че е окислител има и висока топлопроводност. Ако нещо съм объркал поправяйте.

Тогава, при достатъчно малки детайли поставени в изолирана среда - безкислородна, ниско налягане или направо вакуум би следвало да може да се заварява без наличие на защита от аргон. Какво е мението ви по този въпрос?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2020, 02:12:26 
Активен

Lautrec написа:
.
....Тогава, при достатъчно малки детайли поставени в изолирана среда - безкислородна, ниско налягане или направо вакуум би следвало да може да се заварява без наличие на защита от аргон. Какво е мението ви по този въпрос?

Нищо не би трябвало да пречи в среда без кислород да се заварява без защитни газове,шлаки и флюсове.Въпроса е в средата да няма и други нежелани газове,които да реагират със стопилката и да врътнат някакави реакции или да направят нежелани включвания в шева.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2020, 00:47:16 
Активен

Видях, че се предлагат компресори за заваръчни апарати. Какво представлява тези компресори и необходими ли са. Замислих се, дали не е необходим когато газът в бутилката намалее? В моя случай за домашно ползване трябва ли да го имам или може да си спестя тази сума? :мисля си:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2020, 00:57:21 
Активен
Аватар

Lautrec написа:
Видях, че се предлагат компресори за заваръчни апарати. Какво представлява тези компресори и необходими ли са. Замислих се, дали не е необходим когато газът в бутилката намалее? В моя случай за домашно ползване трябва ли да го имам или може да си спестя тази сума? :мисля си:

Какви компресори . Само А плазмено рязане ти трябва компресор

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]