Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 16 Юни 2021, 17:52:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2020, 11:01:16 
Активен
Аватар

Тиг-таг ООД са фирмата вносител(не е метод на заваряване на уреда)... от тях взимам газовете, бяха в една барака на гробщата, сега са в огромно чисто ново хале... от няколко години активно внасят заваръчна техника... не са като онея в началото, някакъв гараж и се разнасят от 2-ма тъмнозелени като крадени.. и по продавалниците..
Преди време с viks, обсъждахме за телчарките и другта им техника... пратих човека който искше пробва и си купи... а човека е професионален заварчик, с документ и стаж...
А и гледам са взели да внасят лазери...

Иначе тоя модел от емага е 8лв по-евтин в тяхния сайт.. обаче е с 3м шланг, ще ти дойде къс, може да доплатиш да ти го пратят с 4м.

едит: А обявата от ОЛХ е точно тип гаражен вносител.. ни бранд ни нищо..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2020, 11:37:55 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: bulhomes
Да са ева у инженера! И аз са чудя що на волфрамовия електрод му викат Тиг/Таг, па верно, че ВИГ беше...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2020, 11:50:08 
Активен
Аватар

Веско написа:
Да са ева у инженера! И аз са чудя що на волфрамовия електрод му викат Тиг/Таг, па верно, че ВИГ беше...

То няма разлика, ТИГ е на английски ВИГ е на немски... Волфрам е на немски, Тунгстен на английски... другото е Инертен Газ..

Както и при МИГ/МАГ -- М- метал , И - инертен / А-активен , Г-газ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2020, 12:08:31 
Активен

resistbody написа:
Преди време с viks, обсъждахме за телчарките и другта им техника... пратих човека който искше пробва и си купи... а човека е професионален заварчик, с документ и стаж...

Може да се избере китайска техника,с която да се върши прилична работа.Не плюя тази или онази фирма,познавам хора,които работят професионално с китайски машини от различни хасковски и какви ли не други марки и то от години.Въпроса е,че данните не са ок и заради това като принцип се купува най-мощната им техника,за да получиш нещо нормално,иначе ако разчиташ на данните.....изгорял си.И да-добре е да разбираш от заваряване,за да избереш правилно техника от този тип-да не гледаш какво пише на дисплея и на табелата,а какво в действителност става в заваръчната вана и какво всъщност може дадения модел.Лошото е,че и китайците въртят постоянно моделите и точно се напипа нещо работещо и стане популярно,те спрат да го предлагат.
Например хората с които работя в момента имат точно китаец 250А на ТИГ-ТАГ.Реално не мисля,че е повече от 160-170A,но заварява 3 и 4мм материал по 4-5часа почти без прекъсване по няколко дни в седмицата. Ролки тел хвърчат яко,телоподаващия механизъм е як,издържа,машината не прегрява и не изключва.Купиха го преди три години и не е влизало в сервиз.Като компромисна машина бих я препоръчал за домашно ползване,беше към 600лв ама....вече не се предлага.И кво правим ся? Нямам идея от следващите модели кой работи и кой не,защото има и някои големи простотии сред моделите китайци и не става да се хвърлиш с главата напред.Китайска му работа.
Та, Динко не е лошо да видиш и до споделиш какво е купил твоя познат от днешните модели и как се държи при него тази техника.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2020, 11:00:47 
Активен
Аватар

resistbody написа:
Веско написа:

То няма разлика, ТИГ е на английски ВИГ е на немски... Волфрам е на немски, Тунгстен на английски... другото е Инертен Газ..

Както и при МИГ/МАГ -- М- метал , И - инертен / А-активен , Г-газ

ВИГ е на български. На немски е WIG.:-)
:вино:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2021, 19:55:15 
Активен
Аватар

Най-накрая нещо голямо и смислено с аргона... Количка за окачване на луканчета, 2000х800х600
Прикачени файлове:
IMG_20210104_183650.jpg
IMG_20210104_183650.jpg [ 2.7 MiB | Прегледано 575 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2021, 23:12:37 
Активен

resistbody написа:
Най-накрая нещо голямо и смислено с аргона... Количка за окачване на луканчета....

Браво за майсторлъка!!! Иначе казано-щом имаш луканки,трябва да им намериш колая. Аз като нямам,ш си трая :D :D :D :вино: :вино: :вино:

Последна промяна viks на 05 Яну 2021, 00:59:16, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 00:03:38 
Активен

Никове в други форуми: gnt69
resistbody написа:
Най-накрая нещо голямо и смислено с аргона... Количка за окачване на луканчета, 2000х800х600

Ама тя не работи количката луканчетата ги няма.
Иначе евала за майсторлъка и търпението. Аз преди 4 години почнах да си правя стелажи за гаража, купих метални профили, започнап един и до там.
По миналата година ми трябваха магарета за боядиване на метални профили и рамките стааха на магарета.
Иначе имам профили 15х15 300 метра 4-та година отлежават ама време няма. Ама и луканки няма. :вино:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 00:36:16 
Активен
Аватар

joro ruse написа:
resistbody написа:

Ама тя не работи количката луканчетата ги няма.
Иначе евала за майсторлъка и търпението. Аз преди 4 години почнах да си правя стелажи за гаража, купих метални профили, започнап един и до там.
По миналата година ми трябваха магарета за боядиване на метални профили и рамките стааха на магарета.
Иначе имам профили 15х15 300 метра 4-та година отлежават ама време няма. Ама и луканки няма. :вино:

Голямо търпение трябва за ТИГ-а.. добре че взех лентоотрезнта, та поне не губя много време в разкроя...
Има още работа докато се закачат луканчетата.. трябва да се поизпилят 2-3 по груби заварки и да ги обработя с киселина..

едит: А пък ако знаеш какъв проект съм захванал... ще го покажа като е готов... но ще са над 20-30 часа труд и няколко стотин, а може да докарат 1000+ точкови заварки ТИГ..

Последна промяна resistbody на 05 Яну 2021, 02:37:56, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 00:36:16 
Активен
Аватар

х

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]