Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 16 Юни 2021, 15:58:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2020, 10:30:25 
Активен

Никове в други форуми: Същия като тук .
[quote="DundyTheCroc"
Остава наистина отворен въпроса за мотора, аз ще го ползвам с редуктора, предавателното число ще е по-малко от 1 към задната гума, тя самата ще е 20 инча, дано носи келеш 40 кила.[/quote]

Някъде в темата за електровелосипеди съм показал една опитна разработка, даже два електромотора сложих.
Електромоторът , който имам е с 11 зъба, веригата е ситна, но нямам диска за задната капла, а той трябва да е 66 или 88 зъба, забравил съм колко бяха, имам и контролер.
Но освен венец ,трябва и масур за "газта" .
На велосипед с 20 " ме движеше с около 27 км/ч , но при тегло 85 кг , два акумулатора 12 в/ 7 Ач ми издържаха за около 7-10 км. ако не помагам с педалите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2020, 11:01:29 
Активен
Аватар

Нещо не мога да ти намеря темата да погледна. С какви електромотори си тествал?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2020, 11:24:04 
Активен

Никове в други форуми: Същия като тук .
DundyTheCroc написа:
Нещо не мога да ти намеря темата да погледна. С какви електромотори си тествал?

То било в другия форум, този тогава го нямаше

https://forum.napravisam.bg/viewtopic.p ... 4&start=60

прегледай надолу , има снимки

ето и още

https://forum.napravisam.bg/viewtopic.p ... &start=130

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2020, 11:39:18 
Активен
Аватар

Мерси, ако не стане със задвижване от винтоверт, а то вероятно няма да стане или ще изгори бързо, може да взема такъв ел. двигател, обаче с редуктор 10:1.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2020, 12:40:55 
Активен
Аватар

Отчитам се по темата:
Наличните двигатели и редуктори от винтоверт се оказаха с проблеми, така че взех двигател 250W с редуктор, в комплект с контролер, спирачки, ръкохватка за газ и всичко за монтажа.
Тестово подкарах с два акумулатора по 7 Ah, дори с моите 90 кила си катери баирите покрай нас, с малкия лети. Максималната скорост е към 20 километра в час, при нужда може да се увеличи със смяна на зъбчатки. Сглобих литиевата батерия след като изтествах и подбрах наличните елементи, получи се по 5 в паралел, 6 последователно, реален капацитет към 12Ач. BMS платката е до 22А, самия контролер за мотора до 21А, не се наблюдават изключвания от претоварване, няма силно греене по транзисторите. Лошото е, че явно елементите на батерията не са много стока вече и при голям ток напрежението пада. Когато кара малкия проблеми няма, килограмите са си килограми. Друг проблем е, че на контролера му се задейства защитата за ниско напрежение на 21.4 волта, което не ми дава възможност да се възползвам от пълния капацитет на батерията.
Та, някой занимавал ли се е с модване на подобен контролер, искам да смъкна малко границата на защитата по напрежение, модела е YIYUN TECH LB27.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2020, 13:28:08 
Активен
Аватар

колко ми е макс входно напрежение на тоя контролер ?
ако добавиш още една група да вдигнеш напрежението ??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2020, 13:52:36 
Активен
Аватар

Дават го 24 волта номинално, за максимално не пише нищо. С още една група ще стане супер, ама ще трябва да поръчам нова платка за батерията, зарядното без проблем ще го настроя на 29.4 Волта.
p.s. Намерих инфо по форумите, контролера носи уж на 29.4 волта, така че заръчах нов BMS 7S и ще добавя още една група елементи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2020, 18:49:15 
Пустинна лисица
Аватар

Тоя мисля че не съм го пускал. Асистира с 250 моторче, батерията изкарва 60км, перфектен за лоши атмосферни условия. В сайта има повече. Планират широко производство.
phpBB [media]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2020, 23:38:23 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: edemy2001
Lisko написа:
Тоя мисля че не съм го пускал...

Вчера в Разград видях подобно на размери, но триколка, с бензинов двигател и със софийска (!!!) регистрация. За съжаление нямаше с какво да го снимам на момента. Така или иначе изпър@дя в посока Варна и дори да бях спрял да си търся фотоапарата, той замина.

тел: 0879 тридесет и две 63 осем 2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2020, 13:35:52 
Активен
Аватар

Триколките с бензинов мотор едно време ги даваха на инвалидите, а сега станали модерни :)
В момента добавям още една група батерии, ще стане 7S, да видим ще издържи ли контролера или ще търся нов. Ако всичко е точно ще направя зарядното за 7S и чакам да дойде BMS да финализирам нещата.
Иначе келешите обикаляха района със 6S батерията цяла седмица без да я заредя, не ги знам колко разстояние са минали, но пое едни 8-9 амперчаса заряд, успели са да я разредят почти изцяло.
п.п. Със 7S батерия стана фурия, дори с мен катери уверено, а с малкия нагоре лети с над 20 километра в час.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]