Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 05 Авг 2021, 18:28:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 730 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Велосипед
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2015, 16:28:12 
Активен

Никове в други форуми: Същия като тук .
Бях събрал към 30 , продадох 5-6 бр. седем подарих на деца , сега са ми към 14-15 бр. От тях само два не са готови, всички други са в движение , не са на едно място ,нямам такова помещение. Предпочитам старите над 30 г, за тях все още намирам чаркове, имам и по - нови ,но пак са над 15 - 20 г . Като нов имам един мъжки в ретростил със седем скорости вътрешни ,свободен венец , миналата година го сглобих от нови части и някои употребявани, но запазени, няма и 2 км да е каран.
И в другия форум има много материал за тях и затова не искам да се повтарям,

За музей си трябва пари, аз вече съм "само" пенсионер, не работя ,иска се техника, място за работа, да се владеят няколко работи, а аз не съм чак толкова можещ за всички тези работи.

Ще показвам някои нови разработки,както и възстановени велосипеди , к когато са готови.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2015, 20:17:00 
Активен

shotik написа:
Бях събрал към 30 , продадох 5-6 бр. седем подарих на деца , сега са ми към 14-15 бр. От тях само два не са готови, всички други са в движение , не са на едно място ,нямам такова помещение. Предпочитам старите над 30 г, за тях все още намирам чаркове, имам и по - нови ,но пак са над 15 - 20 г . Като нов имам един мъжки в ретростил със седем скорости вътрешни ,свободен венец , миналата година го сглобих от нови части и някои употребявани, но запазени, няма и 2 км да е каран.
И в другия форум има много материал за тях и затова не искам да се повтарям,

За музей си трябва пари, аз вече съм "само" пенсионер, не работя ,иска се техника, място за работа, да се владеят няколко работи, а аз не съм чак толкова можещ за всички тези работи.

Ще показвам някои нови разработки,както и възстановени велосипеди , к когато са готови.

Браво,колега! Благородно ти завиждам и много ме кефят заниманията ти.Да се отдадеш на хобито и да не гледаш на него като източник на средства,а да търсиш максимум удоволствие-това е направо близко до нирвана :D Дай-боже всекиму. С интерес ще очаквам следващите ти публикации по темата и ще помагам с каквото мога и знам! Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2015, 23:35:25 
Активен
Аватар

Тоше, пошегувах се за това с музея. Надали ще е рентабилно начинание. Факт е обаче, че имаш достатъчно експонати!

И аз като viks ще се радвам, ако споделиш малко по малко по някоя снимка на всяко колело и по някоя дума за тях.

ПП Хрумна ми една идея - Може музея да е виртуален - пусни една отделна тема , например " Велосипедите на Shotik" и в нея пусни снимките, и описанията, а не тук! Нека тази да си остане по-обща тема !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 07:27:13 
Активен

Благодаря за вниманието ,Тани ! Ще помисля по написаното, може би зимата, когато е студено и имам повече време да ползвам компютър,сега си имам доста работа не само по велосипедите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 10:20:06 
Активен
Аватар

Разбирам те напълно и аз съм :чеверме: в момента! Когато имаш време и желание, качвай по снимка две! :наздраве2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2015, 18:38:14 
Активен

Днес ми беше докаран този велосипед за преглед , ремонт и възстановяване. Името му Сура идва от река Сура, която се намира при град Пенза , Русия.Подобен на велосипеди "Урал" и "крайна " , каран е малко , нямало и 50км. , сравнително добре запазен.

http://www.snimka.bg/?album;aid=883947

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2015, 21:18:45 
Активен

Аз още пазя един "Аист".Нещо като "Украйна",с нормална ширина на гумите,но с три скорости.Купих го нов през 1990-та.Много километри е навъртял този велосипед,но всяка пролет преди сезона го обслужвах и регулирах както си му е реда. Направих само една грешка-размених оригиналното му кормило с един западен бегач и стана прекалено спортен като стойка на водача.Сега това много ме дразни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2015, 21:56:39 
Активен

viks написа:
Аз още пазя един "Аист".Нещо като "Украйна",с нормална ширина на гумите,но с три скорости.Купих го нов през 1990-та.Много километри е навъртял този велосипед,но всяка пролет преди сезона го обслужвах и регулирах както си му е реда. Направих само една грешка-размених оригиналното му кормило с един западен бегач и стана прекалено спортен като стойка на водача.Сега това много ме дразни.

Преди две години за мой познат купих един "Аист" за 50 лв, като нов, но блокирала задна капла. Оказа се ,че някой е разглобявал контрата и после я събрал обърната на 180 градуса и стягане яко и каплата не се върти . Дома я оправих и му го пратих, движеше се добре.

Аз на два велосипеда с кормила от бегач им смених с такива от "Украйна " и ръценете не ме болят като ги карам.
Не намирам такива кормила като за "Украйна ", а ми трябват поне две.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2015, 23:06:59 
Активен

Сина ми наскоро си смени колелото.Купи от някакъв приятел колело с амортисьори,с маркови скорости и спирачки.След няколко месеца сериозно каране забелязах сериозни луфтове в лагеруванията.Ще му правя профилактика,за това искам да попитам: ако ми потрябват части,стандартни ли са лагерчетата,конусите,чашките и т.н.,имат ли голямо разнообразие днешните модели.Модела на велосипеда ми е неясен,частите как се търсят при това положение?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2015, 03:42:39 
Активен

С новите велосипеди не съм запознат, наистина са голямо разнообразие , тези с амортисьори не съм поправял , имах един български ,от Монтана, но не ми допадна и го продадох.
Те повечето са с китайски и тайвански части , би трябвало да имат и части за ремонта им.
Аз затова се занимавам предимно със старите велосипеди, нямам много посетители ,не съм като велоателие за да имам много клиенти, работя си ги за мен , от лятото до сега са само няколко велосипеда на други хора са били при мен за ремонти.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 730 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]