Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 15 Авг 2020, 00:16:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2020, 18:32:00 
Активен

Тя външната изолация си е задължителна. Щеш не щеш ще трябва да изолираш поне по 50 санта от на комшиите за да намалиш термомоста. На комшиите си от горе съм изолирал до прозорците защото от там ми почва ската на покрива и съм метнал едно каширано платно дебела вата. На една от стаите имам и аз вътрешна изолация. Правих я по принуда заради калпави зидове. Нямам проблеми с кондези освен малко на терасата заради самата дограма но то се и очакваше. Но то се получава най вече защото там ми е сушилнята и колкото и да е тя си пуска когато работи. Но пък там зимата в най големите студове не е падало под +10-12 градуса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2020, 00:33:10 
Активен

А.Желязков написа:
Благодаря Ви, колеги за идеите ,предложенията и съветите!
Целта на остъкляването на тия няколко квадрата бе да се спре влагата в спалнята която особено през нощните часове направо се стича по прозорците!Но от вашите постове ми стана ясно че мисията е далеч по сложна и трудна от колкото си я мислех и представях!

Изолацията по-нататък си я направи,но се поинтересувай от качествени външни ролетни щори.По отношение на конденза по самите прозорци със сигурност ще има голям ефект,а и още ще ти обзшумяват спалнята нощем.Също така си продължи перваза от плочки и по стената.Доколкото виждам стената под прозорците до долу е оставена на мазилка....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2020, 00:58:41 
Активен
Аватар

viks написа:
А.Желязков написа:
Благодаря Ви, колеги за идеите ,предложенията и съветите!
Целта на остъкляването на тия няколко квадрата бе да се спре влагата в спалнята която особено през нощните часове направо се стича по прозорците!Но от вашите постове ми стана ясно че мисията е далеч по сложна и трудна от колкото си я мислех и представях!

Изолацията по-нататък си я направи,но се поинтересувай от качествени външни ролетни щори.По отношение на конденза по самите прозорци със сигурност ще има голям ефект,а и още ще ти обзшумяват спалнята нощем.Също така си продължи перваза от плочки и по стената.Доколкото виждам стената под прозорците до долу е оставена на мазилка....

Вместо щори дали няма да е по добре да сложа дограма с един отваряем прозорец от външната страна на съществуващите прозорци. Ще стане малко грозно но ми се струва че ефекта против кондеза, ще е голям.
На стената под прозореца има вътрешна изолация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2020, 01:35:04 
Активен

Ролетките са достатъчни,според мен.Ще имаш въздушна възглавница между ролетката и дограмата и всъщност тя играе роля на допълнителна термоизолация на прозореца.И освен това е стандартно решение и като изпълнение и като поддръжка.А перваза за който ти говоря предпазва да не се напива отвън влага в основата на стената,когато в терасата вали.
Вътрешната изолация с вата или със стереопор я прави?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2020, 02:23:02 
Активен
Аватар

viks написа:
Вътрешната изолация с вата или със стереопор я прави?

Фибран -5 - ца мисля че слагах.

Последна промяна А.Желязков на 10 Фев 2020, 10:03:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2020, 09:13:09 
Активен
Аватар

Тея ролетни щори като започнете да ми ги хвалите за топлоизолация... , ми нали се затваря прозореца и не влиза светлина.
Едно е хубавото на остъкляването, че ако не усвояваш терасата (да не я приобщаваш към обема на помещението), тя си става добра топлоизолация пред вътрешните прозорци. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2020, 10:24:38 
Активен

zz_stefanov написа:
Тея ролетни щори като започнете да ми ги хвалите за топлоизолация... , ми нали се затваря прозореца и не влиза светлина...

Като има светлина,има и топлина по стъклата и няма конденз.Щорите се затварят вечер,не през деня.В това им е чара-ползваш ги само когато ти трябват.А ако си ползвал щори от хубав материал ще разбереш за какво говоря.Помагат и в големите жеги.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]