Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 28 Яну 2022, 18:41:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 22:06:43 
Активен

Работата става с техника а не с лопатата. Ще се пребиете от работа. Път е и е отрамбованоне не е катода копаш в градината. При нас 40-60 лева на час е тарифата за багер според големината му. Знам защото наемах и плащах. На ръка 3-4 човека имаше да се блъскаме поне седмица а машината го свърши няма и за час. Тъй че подготви си материал за насипване и не се занимавах с глупости.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 22:15:52 
Активен

Аз искам да видя как ползваш грейдер за тоя път :боже:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 22:41:42 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: crez
radius написа:
Аз искам да видя как ползваш грейдер за тоя път :боже:

Някаи хора бъркат грейдера със скрепера,но това са две различни машини,простено е,вероятно не са ги виждали в работа.
"Грейдера е оборудван със специално гребло, което е фиксирано върху рамката на самата машина и се движи в две равнини хоризонтална и вертикална Така се постига необходимото ниво на подравняване." Така че той е най подходяш при неговият случай,да отнеме високите части от почва съобразно релефа без да повреди старата чакълена настилка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 22:48:57 
Активен
Аватар

Пътя за нашатата вила дядото напълни коловозите с всякакви отпадъци от ремонтите, замаски, тухли, керемиди, тротоарни плочки и подобни... те като минат с трактора го валират добре и натрошават на ситно.. все пак те са основните причинители на коловозите, там като е мокро не ходим.. Вече е добре щом мога да отида с нисък мерцедес то там..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 23:34:10 
Активен
Аватар

Където има лесен достъп до машини, е добре. За тези пари си заслужава да не се гърбиш. При мен не става така лесно с тях, далече са и те, докът дойде и платата станала тройна-четворна, хваща си и обратния курс.
На нашия път миналата година като подпрях пропадналия участък, изкопах канавка да върви водата по средата, а не по коловозите. Основната вода където се подкопа идва от двора- стълбите на комшията под нас и я отведох настрана. Общо към 100 метра съм заравнил, чимовете от високата среда ги наредих по коловозите. Засега има ефект, докога ще видим. :ра:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]