Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 13 Апр 2021, 16:29:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Sonoff
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2020, 13:52:04 
Активен
Аватар

Честита Коледа!
Има един въпрос,на който се надявам някой да даде компетентен отговор:релетата SONOF се продават у нас под търговската марка ELMARK. В момента има промоция на TH 16, но ме интересува дали фърмуера на устройствата на ELMARK се ъпдейтват като тези на Соноф?Има 1-во,2-ро и т.н.поколения на устройствата и не се знае дали тези на ELMARK не са стари т. е от 1-во поколение?
https://bg.elmarkstore.eu/smart-wifi-%D ... oduct27783

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2021, 21:18:06 
Активен

Никове в други форуми: gogolisec
Здравейте!
Значи поръчах си Wi-Fi контакт, или "умен", или който както иска да го именува. Kонтакта си работи, всичко му е наред, обаче..., искам да мога да го управлявам едновременно от повече от едно устройство (смартфон с Андроид). Т.Е. искам и аз и жената да можем да го включваме/изключваме който когато има възможност. Контакта е с приложението e-WeLink и по прочетените коментари от вас, както и от характеристиките, дадени от производителя, пише че може да се споделя управлението му. Да, ама не - или моето устройство не може да се командва от няколко потребителя, или аз не мога да го настроя. По отделно и от 2-те устройства работи без проблем и през мобилни. Когато почна да търся устройството през неактивния телефон, приложението не го намира, докато не натисна бутона в продължение на 5-6 сек. да влезе в режим на свързване. Да, ама в този момент забравя/изключва предишния потребител и започва да работи с новия. Пробвах различни варианти от приложението, но все не се получава. Ако ви интересува за какво го ползвам - за захранване на адаптор за DVR за домашно видеонаблюдение, а защо ще обесня, ако има интерес.
Та ако може някой да помага - търсих в нета подобен проблем, но или аз не мога да намеря, или наистина няма друг с такъв проблем. Благодаря предварително!
П.П. Контакта е пълен китаец, закупен от местен сайт за 25 лв., ако това има значение. С бутонче, което свети в синьо, когато е в стендбай режим и червено + синьо, когато е ON.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2021, 21:23:06 
Активен
Аватар

https://help.ewelink.cc/hc/en-us/articl ... WeLink-app

Пробвах на моя контакт има шеър с друг потребител на weLink, ама няма с кой да го шерна
п.с.: Моя контакт е SOnOff S20

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2021, 22:11:00 
Активен

Изобщо пък не съм предполагал, че връзката трябва да стане от вече свързаното устройство. Това със споделянето на акаунта хич не ми харесва (хей, реклами, вижте ме къде съм...), и ако има друг вариант, то бих предпочел "другия". Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2021, 22:16:23 
Активен
Аватар

gogolisec написа:
Изобщо пък не съм предполагал, че връзката трябва да стане от вече свързаното устройство. Това със споделянето на акаунта хич не ми харесва (хей, реклами, вижте ме къде съм...), и ако има друг вариант, то бих предпочел "другия". Благодаря!

Е аз съм на другия, собствен сървър за домашна автоматизация, устройствата флашнати с тасмота... нищо не минава през китайците... не че го ползвам за нещо смилено... Имам един контакт където не съм го флашнал там пробвах... ама него го ползвам като тъп механичен таймер да пуска и спира осветлението на аквариума..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2021, 22:18:59 
Активен
Аватар

Иначе, имам една камера шауми и я подарих на кума да си гледат бебето, и е шерната пак през акаунтите... освен жената да гледа бебето, той наглежда и жената докато е на работа... хахах .. то и аз затова я бях взел, ама не ми се нрави да минава през китайски сървър каквото и да е лично...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 09:33:22 
Активен

Никове в други форуми: ESPACE
gogolisec написа:
Здравейте!
Значи поръчах си Wi-Fi контакт, или "умен", или който както иска да го именува. Kонтакта си работи, всичко му е наред, обаче..., искам да мога да го управлявам едновременно от повече от едно устройство (смартфон с Андроид). Т.Е. искам и аз и жената да можем да го включваме/изключваме който когато има възможност. Контакта е с приложението e-WeLink и по прочетените коментари от вас, както и от характеристиките, дадени от производителя, пише че може да се споделя управлението му. Да, ама не - или моето устройство не може да се командва от няколко потребителя, или аз не мога да го настроя. По отделно и от 2-те устройства работи без проблем и през мобилни. Когато почна да търся устройството през неактивния телефон, приложението не го намира, докато не натисна бутона в продължение на 5-6 сек. да влезе в режим на свързване. Да, ама в този момент забравя/изключва предишния потребител и започва да работи с новия. Пробвах различни варианти от приложението, но все не се получава. .

Аз нещо не разбирам какво правиш. След като веднъж си го конфигурирал нямаш никаква работа да натискаш бутона отново. Влизаш от телефона в приложението с e-mail и парола и си управляваш устройството. Проблема е че не можеш едновременно да управляваш контакта и от двете устройства(и двете да са логнати едновременно). В този случай активен е последния логнал се в акаунта. Просто влизаш в приложението, вкл. или изкл. и излизаш. Ако влезеш с втория телефон първия вече не командва, докато не се логнеш с него отново.Това е.
Уф, чак сега прочетох, че май искаш това да става от два отделни акаунта. Това от какъв зор не ми е ясно. Реклама в ewelink не съм виждал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 13:21:39 
Активен

Почвам отначало. Имам система за домашно видеонаблюдение с DVR и 4 камери (от ефтинджосите). Системата е вързана с рутера с кабел и може да се гледа дистанционно, както онлайн, така и да се преглеждат записи от харда. Да, ама в някой си прекрасен момент, въпросния DVR тръгва да се ъпдейтва, като спира всички функции и на екрана пише да не го изключвам, докато не приключи ъпдейта. Чакал съм го 2, дори 3 дни и нищо не се случва. Не може да се ъпдейтне и това е. Пробвах няколко пъти да му изтегля ъпдейта от производителя и чрез флашка да го инсталирам ръчно, но все не става - дава някаква грешка и до там. Реших да взема друг DVR, само че за 8 камери (то няма никакво значение де), който работи около месец без проблем, след което почна да прави същите номера като предния. Единственото решение е след рестарт на DVR-а си тръгва и може да работи седмица, може да работии 2 часа, но в някой си прекрасен момент, пак излиза от нормален режим и тръгва да се ъпдейтва. Когато сме у дома е лесно - цък копчето на разклонителя и всичко е ОК, но когато ни няма, а искаме да видим къде какво става и се окаже, че проклетата китайска машина пак е забила, какво правим..?
Затова реших да го включа към умен контакт и когато се наложи да го рестартирам. Да, ама същите тези функции искам да се изпълняват и от устройството на жената - друг апарат, друг профил/акаунт и те така. Рекламите не са в самото приложение, но има шпионски програми, които следят активност на имейл адреси и колкото повече ти е активен Имейла, толкова повече те тъпчат със спам и какво ли още не! Да, имам защита от спам и там каквото предлага пощата, но всичко е много дразнещо.
Ако няма друг вариант, ще пробвам това, което е посочено в линка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 13:29:21 
Активен
Аватар

Някъде из менютата не може ли да му се забрани автоъпдейта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2021, 13:44:34 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: bulhomes
И аз съм си шернал няколко сонофа със щерката и не разбирам какъв е проблема. То няма реклами, но и да има - предпочитам това, отколкото да купувам или правя специални софтуери и сонофи... Да работиш с "умни" телефони и контакти, а да се притесняваш от акаунти ми е странно. Който се притеснява от реклами и от това да го знаят от какво се интересува и къде ходи - нокиа с фенерче, ключ за ламБата на стената и щепсеЯ из контакта...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]