Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 13 Апр 2021, 16:48:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 813 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 78, 79, 80, 81, 82
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2021, 15:21:28 
Активен

Гена ти пак си ги поръчай но ме послушай и намери такъв педикюрист. Те по същия начин процедират както описва Кроки. Знаят къде какво да отрежат изпилят за да може да тръгне да расте в правилната посока. И най важното имат си правилния инструмент. А ако някъде се налага болезнена манипулация ползват и упойка. И аз бях тъпо упорит защото съм виждал на времето как процедираха. Беше болезнено защото в хирургията махаха целия нокът. Просто го изскубват с клещите изцяло. И после в место него расте едно бесформено подобие дето се чудиш как да го одялаш за да не ти пречи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2021, 21:05:33 
Пустинна лисица
Аватар

lov написа:
Гена ти пак си ги поръчай но ме послушай и намери такъв педикюрист. Те по същия начин процедират както описва Кроки. Знаят къде какво да отрежат изпилят за да може да тръгне да расте в правилната посока. И най важното имат си правилния инструмент. А ако някъде се налага болезнена манипулация ползват и упойка. И аз бях тъпо упорит защото съм виждал на времето как процедираха. Беше болезнено защото в хирургията махаха целия нокът. Просто го изскубват с клещите изцяло. И после в место него расте едно бесформено подобие дето се чудиш как да го одялаш за да не ти пречи.

Ха, мога да споделя личен опит - 99% съм сигурен че не го изтръгват а го режат от основата. Операцията не боли, но после боли поне 2 месеца докато порасне. Особено първите дни когато се сменят превръзки. Толкова е чувствително мястото под нокътя, че дори допира с мехлем, изстискан от тубичка, боли. Но пък ми дадоха домашна отпуска и аз отидох на море (имах и що годе дълга коса... ;-) досещате се че събитието става в казармата.
Какъв е крайният резултат -- новият нокът, както казва lov, действително не е същото, но пък и никога повече не се е забивал.
Важно е също че операцията не просто премахва стария нокът а се изрязва кожа от двете страни и после като се зашие се получава изопване (нещо като пластичните операции на увиснала кожа на лицето). В резултат на процедурата, този ми палец, гледан отгоре изглежда подострен спрямо другия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2021, 23:04:29 
Активен

edemy2001 написа:
Lisko написа:
Баси и уреда:...

:боже: Баси и уреда!!! Не знаех, че има такова нещо! Още утре си поръчвам, че не ми се занимава да си го направя... Това с изкривените нокти си е проблем - понякога не мога да вървя от болка...
Лиско, имам да те черпя! :ра:

И аз бях така. Проблемът се оправи без никакъв уред, когато спрях да ги режа дълбоко и ги пуснах поне 3-4мм. Малко дразни в началото, но се свиква.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 813 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]