Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 05 Мар 2021, 00:01:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2021, 10:11:54 
Активен

Ако нацапате картона предварително с грес той бързо омеква и в тънките части направо се разтяга.Освен това при малки извивки с права ножица грешката е голяма и трябва много огъване на материала докато се реже.Прибрал съм и хирургическа извита ножичка за целта,но това е труднодостъпен инструмент за повечето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2021, 10:32:53 
Активен

Никове в други форуми: Пак Индианец
Сетих, се, един вариант за гарнитура, няма ли да стана от по-дебела корица на тетрадка?
След толкова подробни обяснения от ваша страна ще ми е гузно ако са били напразно(не баш напразно, защото ще си ги знам в бъдеще).
Иначе мисля да ги режа накрая с макетно ножче с нов резец и още едно, наподобяващо скалпел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2021, 19:37:34 
Активен

Индианец написа:
....След толкова подробни обяснения от ваша страна ще ми е гузно ако са били напразно(не баш напразно, защото ще си ги знам в бъдеще)..

Става от кутии от автом. въздушен или маслен филтър,от кутия за обувки и т.н. И моля те и да те питат не раздухвай тези неща в други форуми,идеята не е да се помага непременно на целия свят.Който го вълнува да чете там, където хората са преценили да споделят информацията си,т.е. в дадения случай тук!Нека да има полза за посещаемостта на форума!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2021, 20:06:33 
Активен

Значи, ще се захващам тия дни като имам време и да пробвам, надявам се да е от това, макар и да се съмнявам да е само от това, ама съм се хванал на хорото и трябва да я разпарчетосам и да видя да я запаля...
viks написа:
И моля те и да те питат не раздухвай тези неща в други форуми,идеята не е да се помага непременно на целия свят.Който го вълнува да чете там, където хората са преценили да споделят информацията си,т.е. в дадения случай тук!Нека да има полза за посещаемостта на форума!

Няма проблем.
Който иска да потърси и да го чете.
Който иска да знае има готова тема тук, ако написаното в нея не му помогне да пусне въпрос в нея, на мен не пречи.
Пп.като цяло форума е много интересен и да ста полезни неща научих тук покрай вас. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2021, 20:34:18 
Активен

Никове в други форуми: gogolisec
Да, прави сте за забележката. При все, че съм машинен инженер, се сещам, че досега не ми се е налагало да изписвам думата "замба", или както там е правилно да се пише. По-важно е да помогнем на момчето, щото виждам, че има желание, интересува се от много неща и се захваща да човърка. Неговите връстници им дай игри, чатене, висене по кафенета и дискотеки(добре че не бачкат сега) и ако може с вълшебната пръчица да им се случват нещата, без да си мръднат пръста!
Инди, продължавай в същия дух - ше стане човек от тебе!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 22:12:18 
Активен

сега се върнах и чета по темата . Някой , ако иска парчета от упл. листов материал / клингерит, по точно безазбестов м-л да пише. Имам остатъци от при рязане на гарнитури.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2021, 23:01:51 
Активен

Да ви кажа до къде я докарах, че от 19:00 до 21:15 си играх с машината.
Правих гарнитура от плътен картон от учебник, намазах я с грес и я монтирах.
Карбуратора отворих тоя път сам прегледах го и пак го затворих.
Не съм я палил, че беше късно, ама все едно има по-голяма компресия, не пада до долу, само два"такта" и подскача докато падне докато държа въжето.
Утре като имам време ще я паля, стискайте палци да запали, че ще трябва да я разглобявам да сменям семерингите.
Пп.Моя маховик няма отвори с резби м6, явно ще режа резби, за скоба ако трябва....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 20:27:14 
Активен

Тия дни все нямам време да пиша какво стана, само хвърлям по един поглед отвреме на време във форума...
Имам напредък, запали, ама с триста зора, НО не работи равномерно.
Ще купя нови платна или направо едно карбураторче и да пробвам, няма да и се отрази зле на машината тъкмо да не ме изненада , ама няма да е скоро.
Някъде бях споменавал май, че баща ми още като се занимаваше в сверата в дърводобива режеше с една Хуска(353)...
Но тая машина не е в цветущо здраве, макар и да не е работила яко, даваше я баща ми на заем, карана е с какви ли не масла, бензин, ако се прецака при някой я разпарчетосваха(тоя случай си го спомням още).
Като я беше дал за последен път му я върнаха развалене ПАК взе от един сервиз непотърсена машина, 268, май беше и тази остана уж да я оправи за резерва(продаде268цата есента на един помак на много добри пари и сега е с Хускварна 340) и тая машина стои така и сега пое ангажимента да ми я стегне и да ми я даде.
В първо време ще трябва карбураторен ремонтен комплект, шина, верига, маслена помпа май, маркучлета, сондичка и свещ.
Вчера я изчистих, че беше цялата в масло и останах шашнат, много по-лъскава от колкото си я представях:
Прикачени файлове:
IMG_20210223_193339.jpg
IMG_20210223_193339.jpg [ 4.02 MiB | Прегледано 72 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_20210223_165050.jpg
IMG_20210223_165050.jpg [ 3.51 MiB | Прегледано 72 пъти ]

Гледах книжката за година на производство и дали пише какъв е карбуратора, ама всичко си го има на машината, око да види, ръка да пипне....
Сега чакам да я стегне и да я запаля, скастри ме малко, щото съм бил вироглав и не съм направил голяма грешка с тая "Дружба", че сега щях да режа с хубавата машина и т.н..... :абе:
Предложих го да си ги сменим, че тая е по-голяма, ама твърдо отказа млад съм бил нека си имам по-голяма машина и мощна, не че и двете имат много разлика в теглото и мощността де.
Абе уредих се с машина общо взето. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 22:35:27 
Активен

Това е от последните истински Хускове,аз съм голям фен на този модел откакто излезе..(не си бил роден,Индианче).С метален двуобемен картер е(картер на двигателя+резервоар с масло до него в една отливка).Абе модернизирана 55-ца с амортисьори на пружини,с регулируема помпа,която е зависима от съединителя-спре ли веригата,спира и подаването на масло.Уникална машина,водеха я полупрофесионална,но си има всички предимства на профи машините.Дано вече не са я оакали,спасявай я,заслужава си!
И един съвет-никога не давай и никога не взимай машини на заем.Никога!Твърдо съм за помагането на приятели,но потрябва ли помощ отивам и свършвам работа с моите машини.Дам ли и или взема ли чужда машина,белята е сигурна.Имам принцип-кола,машина и жена на заем не давам.Ако все пак са ползвани,без аз да знам...изключително здравословно за виновните е да не разбера :D :D :D :вино: :вино: :вино:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2021, 23:05:56 
Активен

Колкото и да оакана машините се ремонтират.
Баща каза, че ще се оправя с разкарването до сервиза и финансово, за мен само кефа.
Иначе е яката работа, всичко е солидно.
Вчера цял следобяд я чистих и промих масления резервоар.
Есента я припалих, но като я сложиш тръгнеш да реже гасне, сега не съм я тормозил да пали.
Ама как светна за годините си, като я изчистих се изкефих, цялата беше трици и масло.
Относно даването на инструменти на заем:
Лично аз нищо не давам от моите инструменти(които съм си купил аз) колко познати за една есен върна, отделно, че като те видят, че си купил нещо ново и в рамките на няколко седмици ми го искат на заем.
Тая резачка през що народ е минала, все едно е някоя к*рва. :D
Ама сега ще си седи при мен само, няма да ходи на гости.
Докато татко ми дава и почти винаги го хваща яд.
340ката до преди около седмица седя при негов приятел, и ако не си я беше поискал щеше още да е там....
Абе чужда жена кокали нема. :ха:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]