Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 05 Мар 2021, 01:23:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2021, 15:26:50 
Активен
Аватар

Здравейте тези дни вдигнахме още една малка хладилна камера, тъй като е малка 2х2.10, няма кой да дойде да се занимава с епоксиден под, та ще трябва аз да си я мажа...
Кое според вас е по-устойчиво епокси или полиуретан..
гледах тези, ако имате менение за други моля споделете
Епокси https://izobul.com/product/201/epoksidn ... 0-siv.html
Епокси 2 - https://izobul.com/product/433/epoksidn ... -plus.html
Полиуретан - https://izobul.com/product/258/poliuret ... eodur.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2021, 17:28:53 
Активен
Аватар

Лично не съм мазал, но съм гледал по монтажи в складове и камери за хранителни продукти, че основно полагат епоксидна боя. В Карлово като бяхме в мандрата, мазаха епоксидна боя няколко слоя. Предполагам заради изискванията за дезинфекциране, навсякъде имаше и сифони.
В Житница- месата беше някакво червено покритие, пробиваше се трудно, но не беше епоксидна боя, щото беше дебел слой към 10мм завит към стената, същото беше и в Градус Стара Загора, но не знам може и някаква полимерна замазка да е било. Също имаше сифони. Стените навсякъде бяха термопанел. :ра:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2021, 21:40:23 
Активен
Аватар

Навсякъде ми е епокси, ама за 4кв.м няма кой да се занимава да дойде.. предния път едвам за 80 на два пъти се навиха..
Гледах сега последната оферта беше за полиуретан-циментово покритие.. най-новата мода, та от там ми е останало в съзнанието полиуретана..
Гледах в твоята тема, ама ти си с обикновена боя, и коментарите ти с радиус-а, после потърсих неговата тема и много евтино беше писал там за покритието, очаквам да се включи и тук..

Иначе изискването е повърхностите да се почистват лесно, та и мозайка и плочки си отговарят на хигиенните норми( въпреки че за под не е добре с плочки) даже да ти кажа, че мозайката е по-добре от епоксито... сложихме епокси върху мозайката и се почиства по-трудно... е по-малко се хлъзга, което е плюс при кубици вода на ден по пода...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2021, 22:12:55 
Активен
Аватар

Като каза хлъзга, се сещам че в Карлово преди втория слой нахвърляха нещо като пясък(може и пясък да е било) и след второто минаване не се хлъзгаше с мокри обувки. Ставаше здраво покритие, щото като изтървеш някоя планка или метален ъгъл не се нараняваше повърхността.
Първо минаваха с прахосмук, после грундираха с разредена боя , пясъка и накрая втори слой неразреден.
Цитат:
Гледах в твоята тема, ама ти си с обикновена боя,

Бях, заради смотания ми бетон собствено производство, лесно се люпеше боята при изпускане на нещо, та от миналата година пролетта съм с гумени плочи(по скоро винил, пластмаса). Доволен съм , много е удобен за почистване, при изпускане на нещо се отбелязва временно леко, но не се наранява повърхността щото е еластична. Не се наелектризира, нито се лепят опилките. Не се и хлъзга, дори с мокри и снежни обувки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2021, 23:25:51 
Активен

Аз какво повече да кажа освен от моята тема (може би в другия форум).
Пилене на бетона с камбана или челарка да се отворят порите. После мазане на 2 ръце с ПУ и готово. Ако трябва да не се хлъзга, да се разхвърля кварцов пясък, но аз не съм го правил. Предполагам епоксидната смола е по-здрава, но учудващо за мен ПУ-то е доста кораво и то. Да не говорим за направи сам, че е по-удобно. Първата ръка, малко по-рядка, влиза в дълбочина и наистина заздравява бетона. Става по-корав, но цепнатини не се запълват. След няколко години няма индикации да се е променило, протрило покритието при мен, но все пак не се тъпче постоянно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2021, 23:51:10 
Активен
Аватар

Може да хвърлим малко пясък за всеки случай, имам останали чували от предните масйтори на смолата, ама стара къща нищо не се хвърля..
Ще пробваме полиуретан... то ще е ниско натоварване .. то избързахме малко с настилките, но баща ми бърза и всичко е за вчера и само се караме..
Намрих представителя на тая фирма Йотун където си казал, другата седмица ще ги проверя... то сега съхне бавно, имам 2 строителни изушителя, но и двата са за ремонт..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2021, 10:24:08 
Активен

Аз за Йотун съм писал, но накрая го направих с Isomat BI 120 PU.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]