Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 05 Мар 2021, 00:40:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2021, 18:45:59 
Активен

Сутринта мерих, към 8:30. Направи ми впечатление, че темп. на вътрешните стени беше около 9 градуса, т.е. колкото на въздуха. Само тази част от външната стена, която е долепена до съседската постройка е с градус над.
Иначе точно за това се чудя дали има смисъл да изолирам точно тази стена отвътре. Принципно ще слагам изолация само на тавана, но не знам дали няма да е проблем след време, като сложа външна ТИ, и точно по тази стена да има топлозагуби след като не е изолирана отвън изцяло.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2021, 15:34:20 
Активен

В случая - отоплението на това съседно помещение топли вашето. Предполагам - когато се нанесете няма да е съвсем така. Но все пак до половината на тази стена има двоен зид, има помещение - това също се явява топлоизолиране за тази част от стената (дори и да не се отоплява там). Рискова е частта където свършва неговия покрив и контактува с вашата стена - това ще разсейва топлина в сравнително тясна област (от вашата стена) - и така ще я охлажда (тази област). Но щом можете да изолирате от вън тази част, тази област от стената - няма да има голям проблем според мен.
Но ако имате възможност - можете да топлоизолирате тази стена от вътре (аз бих топлоизолирал и съседната външна). (Дори обратното - бих топлоизолирал съседната външна стена с прозорците и поради това бих поставил топлоизолация на въпросната стена, към "лятното" помещение на съседа.)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2021, 22:34:52 
Активен

Възможност да топлоизолирам(с фибран) стената откъм сеседната постройка отвътре имам, притеснява ме само това да не избие влага, както е споменал в по-горен пост resistbody, защото тогава няма да има как да поставя външна изолация по цялата външна площ на съответната стена, а само в частта, която се пада над съседската постройка.
Иначе на тавана на всички стаи на първи етаж, ще лепя 3см фибран за топлоизолация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2021, 19:04:29 
Активен

Ceresit Thermo Universal добро ли е да лепя с него плоскостите по тавана?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]