Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 14 Авг 2020, 23:58:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Май 2019, 12:51:11 
Активен
Аватар

Duke_BG написа:
само докато зидаш зазидай направо една планка за стойката на ТВ-то че да не го метеш от земята после :)

И аз зидах със едни келяви тухли, та сега ще залагам шпилки с планки за телевизора и мивката... даже сега поръчах стойка да мога да дупна по размер, не после да се чудя... иначе итонга със подходящия дюбел хваща по-здраво от бетона.... ама коцето ще прави сандвич от 10-ки... та планката е добра идея

"Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо..." К.Иречек

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Май 2019, 23:08:22 
Активен

resistbody написа:
Duke_BG написа:
само докато зидаш зазидай направо една планка за стойката на ТВ-то че да не го метеш от земята после :)

.... ама коцето ще прави сандвич от 10-ки... та планката е добра идея.....

Естествено,че ще размисля и благодаря за съветите,важни са!!! Но през годините съм си направил доста неща от газобетон,включително кухня и досега нямам проблеми.А не е като да не са натоварени примерно окачените кухненски шкафове и т.н....
ПП Обекта през почивните дни го открих и напредвам.Портала извадих още в събота и се оказа в бетонна клетка-отвора отвсякъде е бетон.Вечер докато си пия ракията зидам по 10-на тухли и вече съм на финала на 4-ти ред.През ред анкерирам с арматурно желязо в стените(бетона). :вино:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2019, 10:14:19 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: chapara
:ра:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 09:43:25 
Активен
Аватар

На вилата зидам итонг и тухли с пяна и никакви проблеми вече доста години.Започнах с нискообемна пяна, продължих в годините с СХ10, после вече се появиха и други пени за зидане..Бързо, лесно и качествено стават нещата.За ден можеш и цяла стена да удариш, няма нужда да зидаш ред, два и да чакаш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 11:40:52 
Активен

Едмонд Гоцев написа:
итонг и тухли с пяна и никакви проблеми ....

Благодаря за съвета.Сигурен съм,че става добре.Дадоха ми идеи и за тази технология,но аз лично си падам по-традиционалист.А пък и от личен опит имам наблюдения с една стена правена от мен преди години в бившата барака зад къщата.Наложи се да я разбивам,като бутах бараката.Нито беше заработена в стената на къщата,нито нищо-само лепило на Итонг отвсякъде.Ами не остана здрава тухла и нито едно слепване не се разлепи.Чупеха се тухлите при разбиването,но не и слепванията между тях или слепването към стената на сградата.Та затова винаги съм с е чудел на недоверието към итонга. Май доста майстори ги мързи да зидат и се напъват най-вече към картона,дори и там където не е подходящ.
Чудел съм се винаги и на манията за лепене на картон на стени в мокрите помещения.Когато няма възможност за изправяне,или няма място за вкопаване на ВИК и т.н.-да.Но при здрави масивни стени и мазилка зорлен да налепиш картон(штот така правели всички),та върху него плочките-е това не го разбирам наистина.
Само с една подробност.Не зидам итонга като само с полагане на лепилото и поставяне на тухлата.Всяка тухла я измитам,навлажнявам с пулвелизатор и като я положа и притисна,лепилото трябва да избие и при челното слепване и отстрани.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 17:27:43 
Активен
Аватар

С овлажняването прекаляваш :D , лепи се предимно на гребен ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 22:46:23 
Активен

chapara написа:
С овлажняването прекаляваш :D , лепи се предимно на гребен ;-)

От една страна овлажнявам,за да не фиксира моментално.От друга страна е по-скоро навик някакъв и престараване като за мен си. Благодаря за съвета! На гребен лепих 15 сантиметровите на кухнята,че там на по-широката повърхност беше доста по-зор. :вино:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Май 2019, 22:57:41 
Активен
Аватар

viks написа:
Чудел съм се винаги и на манията за лепене на картон на стени в мокрите помещения...

И аз за мокрите съм пръвърженик на варта, но се наложи една стена да я изправям с картон 10+см разлика долу и горе... по проект е бомбоубежище или нещо такова ... аз я направаих баня на приземия етаж(кота -1.20 някъде).. най-зор беше да изкътря отвор за 110-то....
Хич не го харесвам тоя картон, ама съм му голям майстор :D учебно, бойно кръщение ми беше 38кв.м таван на 5 нива :D с 6 кръга осветление, озвучаване и окабеляване за домашно кино :D за таван нямам против, ама стените са...
Офтопик:
горе чичото усвояваха една тераса, викнали едни "майстори" иззидали с итонга... викам няма да давате пари за картон аз ще го направя, взимам нивелото... майкооо тея, ни шаул, ни нивело са салгали като са правили итонга... но така или иначе всичко е картон заради разликата на помещенията... ама иначе опънали парите за зидането... то без нивело и баба може да зида

"Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо..." К.Иречек

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2020, 18:21:57 
Активен

Да ползвам темата на колегата. Ще затварям една врата и реших да е с итонг. Понеже имам и останал цимент, който ще даде фира ако не го използвам скоро, се чудя удачно ли е вместо с итонгско лепило, да зидам с вароциментов разтвор, тъй като има и няколко чувалчета хоросан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2020, 12:52:17 
Активен
Аватар

Може за можене, ама не е същото ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]