Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 24 Ное 2020, 23:20:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Май 2020, 22:37:17 
Активен

Кучетата обичат ориз защото си набавят доста неща от него. Дори е препоръчително да им се дава според специалистите. На моите винаги като се насъберат кокалаци в казана да се сварят и после сложа в бульона ориза да се свари и в пластмасови кофички във фризера. Че то иначе всеки ден да се разправяш не си е работа. Но на такава манджа първо изяжда ориза и после се разправя с мръвките и кокалаците
И не трябва и да се учудвате че яде спанак или някакви зеленчуци. всички гадинки от семейство кучета не са чисти месоядни животни за разлика от котките. В природата е съвсем нормално да ядат плодове не защото няма плячка с мръвка.Не лъжовна приказката за лисицата и гроздето. В изпраненията на чакали и лисици най редовно се виждат семки от глог и шипки като наистина не прощават на гроздето кога имат възможност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2020, 02:28:54 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: Геренски, Кугер
Моята котка вчера яде бял боб. Рибна салата с боб. Омете една чиния.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2020, 09:35:59 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: edemy2001
То моя котак яде и кисело зеле! Ето доказателството:

phpBB [media]

тел: 0879326382

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2020, 19:36:09 
Активен
Аватар

Е, домашните ми мравки и да искат кисело зеле, няма. Понеже аз не ям, на тях едва ли ще им се отвори парашута да опитат. Откакто поръсих с пудра из кухнята нещо зачезнаха съвсем. Сега мернах една да обикаля шкафа под мивката. Търси нещо, но какво? На масата съм им оставил парче гръцка бисквита със шоколад. Чакам да я надушат и да видя как ще реагират.
Иначе за ориза сте прави. Кучката не случайно беше с дръпнати очи. Но и там на постен ориз не налиташе. Поне бульон да има или некой кокал. Котката не се изкушаваше под никаква форма. Относно зарзаватите ще ме прощавате. Кучката ядеше супа и отделяше морковите на страна. Единственото зелено което ядеше беше листа от черница и то само когато я болеше стомах. Котката никога не съм я видял да опитва някакво постно или тестено. Обичаше морска риба или шаран на скара. Ядеше няколко вида котешки консерви или желирани пликчета с пиле, сьомга и др. От саламите ядеше един вид домашен суджук на Елко, но през цялото време тръскаше глава и кихаше от подправките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2020, 00:23:27 
Активен

През годините всички наши кучета,все ловджийски си ядяха хляб с удоволствие,въпреки че вътрешностите от зайци и от птици от лова,а и други месо и кокали в храната им имаха често.Хранехме ги с остатъци от нашата храна и никога със специални храни.Добавяхме им и хляб,а също така в храната им слагахме редовно и запарена ярма,каквато имаме за другите животни.Имало е не един случай когато от бързане не успявам да приготвя храна на кучето и съм му давал просто половинка хляб.Котките също ядяха само неща от нашата трапеза,заедно с пилешки кокали и т.н. и не отказваха и хляб.Гледахме ги винаги навън,на двора и здравословни проблеми наше куче или котка не помня някога да е имало.
Един ирландски сетер,който са взели когато съм бил бебе и с когото отраснах, беше шампиона по апетит към хляб.По това време хората които не си произвеждаха фураж,купуваха хляб с изтекла годност за храна на прасетата.Сушаха го и това ставаше на открито.Някои съседи се оплакваха,че им чезне чат-пат по някой хляб.Един ден видях цял хляб в колибата на кучето,учудих се,защото никой не би му дал цял самун.След някой ден това се повтори.После започнахме да виждаме следи от ровено по двора.Като проверих се оказа,че нашия пич си краде хляб от чуждите дворове и си го закопава в нашия двор.Ограничихме му свободните разходки с които обеше свикнал,но интересното беше,че оплакванията бяха доста отдавна,а никой никога не беше видял или разбрал,че той е бандита...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2020, 12:22:04 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: edemy2001
viks написа:
...също така в храната им слагахме редовно и запарена ярма,каквато имаме за другите животни...

Жена ми е зооинженер по образование и една от науките им беше "Хранене на ....". Та тя ми е казвала, че са го учили това - ако се дава на хищник ярма, трябва да е сварена, а не запарена. Идеята е, че при термичната обработка, скорбялата се превръща в по-прости захари - основно декстроза, които се усвояват по-лесно от животните, които не са пригодени да се хранят с такава храна. А иначе съм напълно съгласен, че хищниците от рода на кучето (лисици, чакали, вълци и т.н.) не са напълно месоядни и си хапват с удоволствие растителни храни, което им набавя вещества, които отсъствуват от месото. Котките са друга бира, макар че примерно котака ми, като извадим горещ хляб от фурничката се нарежда веднага за коричка - среда не яде. Отдава предпочитания обаче към коричка на хляб с ръжено брашно, лимец или типово. Само с бяло брашно - рядко. Най-често го помирисва, близва и обръща г@за. Естествено това е апартаментен котарак и той никога не е бил гладен! В същото време на работното ми място на двора има 4 котки, които не подбират, но тях ги храня по-малко - идеята е да са наистина хищници и да улавят мишките още на подстъпа към сградата, което го вършат перфектно. От три години са на двора, и от тогава мишка вътре не сме имали. А се е случвало преди това да отворя кабелен канал например и отдолу да ме гледа някой охранен плъх... :мисля си:

тел: 0879326382

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2020, 18:19:58 
Активен

Ами Евгени първо,ако някога ме видеха старите да варя или готвя нещо на куче или на котка,то боя ми щеше да е сигурен.От друга страна кучетата ни все бяха яки добитъци с по две педи гърбове,та ако беше правено нещо да усвоят още нещо от храната не ми се мисли какви щяха да станат.Докато бяха живи и здрави старите,животинте се гледаха максимално близо до природата и с макс дисциплина-всеки да си знае мястото и ролята.Кучетата не се допускаха дори във вътрешния двор на самата къща,да не говорим вкъщи-те живееха в двора на животните.А другите баба и дядо на село си хранеха кучетата единствено с това което приготвяха и за прасетата,включващо през пролетта и лятото и накълцана коприва,сезонна зелена трева(щир,тученица),спанак....Болно куче за мен е нещо непонятно в спомените ми,кучетата бяха здрави,жизнени и издръжливи на всичко като .... кучета.Живееха само навън,в колибите си,но и по цял ден бяха в движение-или с животните или на лов.С котките беше същото,само в най-лютите зими ги пускаха вечер до печката.Аз лично болести по тези животни не помня,а израстнах с тях,не е като да не ги познавам като животни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2020, 22:54:22 
Активен

Като викате за хляб и кучета. Дядо ми разправяше за на времето. Имали сме чифлик с много добитък и също кучета да го пазят
--. Хляб се печеше един път в седмицата но докато се опече една пещ за нас жените месеха още една но смесен с царевично брашно за кучетата. Вика малко на тухли мяза ама с не му се мръщеха и с това се хранеха основно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2020, 17:31:48 
Активен
Аватар

Колеги, разбрах какво харесват моите домашни мравки. Ако и вашите не си харесват отровата и не искат да я ядат, налейте им по една кола от Лидъл. Става дума за тяхната си марка. Преди малко едвам си увардих чашата. Само две успяха да се гмурнат и да се удавят. Останалите налитат на пълчища. Където и да я оставя на масата отвсякъде изникват тия негодници и се хвърлят в атака през глава. Въобще не им пука, че аз съм тук и ги мачкам по масата. Избих поне двадесет, тридесет ако не и повече. Само оставя чашата и атакуват. Оставя бутилката и същата работа. Все още не мога да повярвам как бяха озверели. Това не се вижда всеки ден.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2020, 18:03:19 
Пустинна лисица
Аватар

Забелязал съм, че много налитат и на тоник. Ако кутийката е небрежно заплакната - все едно нищо не си направил. Трябва да е много старателно мита.
Но ми се струва че ако има алкохол не щат. Пример - капки ликьор, кутийки от бира.

Белият прах който споменах че им разяжда скелета се оказа че работи. Не ги привлича, но ако го насипеш в пукнатини в които минават, след ден са изчезнали и засега трайно. Това в гаража. Проблема е че не е приложимо за навсякъде, примерно кухнята. Сега гледам за някви гелове в спринцовка (на Raid) които можело да се цръкват в хоризонтални цепнатини, каквито имам много в една стаичка за инструменти.

Имам полу успешни опити и с нафта и отделно с белина разредена 1:4. Белината ги убива много бързо, но на другия ден пак идват. Нафтата не ги убива, но не ги кефи на мирис, но след известно време и тя изветрява.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]