Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 13 Апр 2021, 15:49:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 557 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 52, 53, 54, 55, 56
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Компресор
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2021, 21:58:59 
Активен

Не става. Някава силуминова сплав е и се разяжда от влагата и маслото. Не знам каква химическа реакция става но се разпада. Пробвано.
Мисля че фирмата дето поръчвах беше в Русе и режеха. Рулона е към 40 санта широчина и колкото си поръчаш по дължина. Теглят го и продават на килограм. Нямам време да ровя мисля че ще го намериш.
п.п. Стоманата не издържа защото прегрява там ако плочата се е изметнала. Може да ти се наложи и да прешлайфаш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2021, 22:02:56 
Активен

На колегата са му подарили само глава,няма клапан след нея.
По принцип това е малко недоклатен китайски опит за пунтиране на италианскаjd глава B3800.Оригиналната италианска компресорна глава B3800 е с цилиндрова глава и клапанна плоча от по-малката серия B2800 и точно при нея клапаните и гарнитурите са изпържени на макс.Ако са копирали буквално,материалите трябва да са сериозни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2021, 22:07:42 
Активен
Аватар

На времето карах Трабант. Това си беше почти БМП (Бойна машина на пехотата). Не, че много съм ходил пеша, но се е случвало. Там си имаше дори оригинални гарнитури от алуминий. Рязал съм си от плаки и не е имало грижи. Дори слагах по няколко защото идваха тънки и като олуфтее вала почваха да чукат буталата и вадеха шпилките на главите. Не съм имал случаи на продухване когато са нови. При повторна употреба се е случвало защото някъде са били по-смачкани и...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Фев 2021, 23:17:32 
Активен

viks вероятно ще излезе прав, че е китайска. Сравнявам с b2800b която купих наскоро. Тази е по ръбата, с по-масивни и по-нагъсто разположени перки на шайбата. Много вероятно и да грее повече. Кутията на въздушния филтър беше деформирана на мястото където контактува с капака. Според мен е отваряна преди, защото клингеритовата гарнитура над цилиндрите си личи, че е правена. Тази издуханата метална гарнитура е 0,15мм дебела. Имам 0,3 за заготовки за някакви консервни опаковки, и евентуално пресшпан колкото за пробата да видя дали само гарнитурата е кусура. Клапаните са здрави. Със сигурност няма да набивам пари за скъп ремонт, по скоро искам да знам до каква степен подлежи на рециклиране.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2021, 00:24:36 
Активен

Оригиналната гарнитура на Траби е от много мек алуминий(гарнитурата не е тънка,но материала е толкова мек,че се гъне като хартия) и трябва да е с абсолютно точна дебелина и твърдост.Ако главите са ок и не са притривани,отдолу главата е на две стъпала.Има изпъкнало стъпало Ф-и с външен и вътрешен диаметър като на ризата и това ф-и трябва да легне върху чугунената риза,а периферията отстрани е по-ниска и в нея има нарязани концентрични канали с остри върхове на навивките(като върхове на триъгълна резба).Идеята е върховете на тези нарези да се забият и потънат в гарнитурата и освен това гарнитурата да е толкова мека,че да се примачка и да позволи челото на главата да легне върху челото на чугунената риза на цилиндъра и то само при 6,5-7кг стягане по каталог.Допълнително притягане не е необходимо,защото главата ляга на "твърдо".Ако са изпълнени тези условия на монтаж така изкарват по 80-100 000 до основен ремонт без смяна и проблеми с гарнитури.
Но пипани ли са веднъж по главите(притриване) и екшъна започва.....
И Мамаму-извинявай,не те апострофирам,но точно тези материи са ми малко страст.Двутактовата машина никога не удря главата,защото "обира" луфтовете на биелната група само еднопосочно-лагеруванията винаги са натоварени само в една посока,защото буталото или е в такт компресия,или в такт изгаряне.Заради това при разглеждане теорията и изчисленията на на коляновите валове,двутактовата машина я споменават като "двигател без ударни натоварвания на биелните лагери",за разлика от четиритактовия.По време на работа при двутактовия повечето луфт в лагерите на практика води до декомпресия.С увеличаване на луфта в биелните лагери ГМТ на буталото остава на все по-големи разстояния от главата,докато долната "глава" на биелата при разбит биелен лагер започва да дъни по картера като "стой та гледай".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2021, 00:53:12 
Активен

Keyser Söze написа:
viks вероятно ще излезе прав, че е китайска....

Индианчето някъде по-назад в темата показа сайт в който предлагат тази глава.Същата глава можеш да я видиш и на руския пазар-цели компресори 100л с такива глави се предлагат на пазара за по 5-600лв,с пазарлък ги взимат по 500. За кратковременна работа става,има и приличен дебит,но напънат ли я да позагрява повече и започват да реват от нея...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2021, 01:41:09 
Активен

Не виждам добре по снимките и не съм ремонтирал такава клапанна плоча,но според мен дебелината на тази "гарнитура" има отношение към притискането/свободата/хода на клапанните пластини в леглата им.Струва ми се,че това всъщност е дистанционна подложка между плочите,а изгорялата ивица е разделителя между обемите на всмукателен и нагнетателен клапан.Материала на тази подложка не трябва да поддава,трябва да е твърда,желязна.Аз мисля,че рябва повърхностите да се почистят и полират и да се сложи същата дебелина и същия материал.Всички гарнитури и плочи се стягат заедно и качеството на уплътнителните гарнитури също е важно.Много е вероятно причината за изгарянето да е дебелата долна гарнитура,която с работата поддава доста и общия натег намалява,а това означава и по-малък натег между клапанните плочи и тази подложка и в резултат на това е продухана тази разделителна ивица на подложката.
ПП На снимката ясно се вижда опушване по гарнитурата около дефектиралия цилиндър,т.е. главата със сигурност не е била правилно стегната или постепенно се е саморазхлабила заради неправилен материал на долната гарнитура,а повредата е в следствие на това...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 557 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]