Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 13 Авг 2020, 09:10:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 13:36:07 
Активен

Виж тук: https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... El6kDy6o1g
Има и телефони за връзка

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 13:27:24 
Активен

Тед написа:
А в самата хижа Безбог как са условията? има ли баня? Иска ми се да отида лятото там с децата за няколко дни и да си направим преходи няоколо, но банята ми е много важна : ))))

Има двойни стаи със самостоятелен санитарен възел.
Ще ходя от 21.01.2018 на ски и тогава ще мога да дам подробности. За тогава ваучер за 4 дни беше 180 лв с вечеря и закуска и карти за лифта.

Офф Малко далечни спомени : за първи път ходих 1983 с/у 1984г за посрещане на НГ. Лифт не беше започнат .Още в Добринище голям сняг и пъртина с новогодишни раници и туби с вино до х.Г.Делчев. Вечеря , нощувка и на другия ден отново пъртина към х.Безбог.Бяхме група от 33 човека ,повечето жени. До чешмата на трудоваците зарихме тубите и част от багажа на групата в снега и продължихме нагоре. На другия ден се върнахме за багаажа и тубите. В хижата ни чакаше изненада -тръбите замръзнали и няма вода. Дупка на езерото, а в 1 шейна натворихме празни казани от кухнята. Напълнихме ги и водата позамръзна и не се плискаше при бутане на шейната до хижата. така осигурихме вода за пиене и за кухнята. В хижата беше останал само готвача.
В стаите имаше циганска любов, а в мазата въглища и дърва за разпалване.В някои стаи имаше мивки /без вода естествено/. НГ посрещнахме в столовата заедно с друга група. На 2.01. останахме сами в хижата и със ски взети от хижата се катерихме по склона до старата хижа и надолу към езерото. Катерихме Безбог и Полежаните. Дойде местен от селото с вълчак обучен да търси затрупани и с 2 от нашите и 2 ма германци тръгнаха към заслона Тевно езеро.Времето се влоши, ураганен вятър сняг и останахме в капан в хижата. Врата се затрупа, а от хижата се излизаше от терасата .
А тръгналите към Тевното се върнаха след 4 дни от Добринище. Германците закъсали и с измръзнали пръсти едва слезли надолу.
Единия от нашите си остана вечно до Тевно езеро /лавина го затрупа на 7.12.2002г./
На слизане надолу лесно ,но в Добринище изненада лед, а под него вода и пропадаш във водата .Мокри в теснолинейката
Втори път ходих февруари 1990г.Лифта беше пуснат , но сняг за ски нямаше.
Иначе е прекрасна природата там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 20:34:42 
Пустинна лисица
Аватар

Помня го този случай. :(
Три години по-рано мой приятел падна от козирка на Синаница и си остана там завинаги. Намериха го чак напролет - през Май.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 22:56:29 
Активен

Lisko написа:
Помня го този случай. :(
Три години по-рано мой приятел падна от козирка на Синаница и си остана там завинаги. Намериха го чак напролет - през Май.

И по телевизията го излъчваха 2-3 дена.
На 19.01.2018 щеше да навърши 66 г. , а остана на 52г. А толкова ми липсва. Звездьо почивай в мир.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 14:31:08 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: edemy2001
Направих ви нова тема за скиорите! Да сте живи и здрави!!! :вино: :вино: :вино:

viewtopic.php?f=12&t=5338

тел: 0879326382

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2020, 18:57:13 
Активен

Тед написа:
А в самата хижа Безбог как са условията? има ли баня? Иска ми се да отида лятото там с децата за няколко дни и да си направим преходи няоколо, но банята ми е много важна : ))))

Много се извинявам . Забравих да дам отзиви по въпроса.
В стаи 2 ка има баня. Бройката на стаите 2 ка е ограничена. Иначе в мазата има баня мъже / жени . Но зимно време топлата вода бързо свършва след 16:45 - много народ на клона завърнал се от ски. На 4 я ден сменят чаршафите и калъфката за възглавницата.
Предния януари края е имало проблем с водата - замръзнала тръба.
2 ките са си теснички 2 легла отсрани на прозореца и рясно проходче. От леглото до стената на банята около 60 см разстояние.Храната за мен става. Някои са недоволни . Има възможност за избор на вегетарианско меню предварително при настаняване заявено.
П.П. Имаше майки с около 4г деца , имаше и бременни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2020, 21:22:05 
Пустинна лисица
Аватар

Хехе, виждам че съм забравил да си напиша впечатленията от лятос, макар че май пусках снимки от върха на Дженгала.
Безбог беше и си остава хижа. Въпреки някои наченки по които прилича на хотел - примерно стаите с баня. Всички ремонти са направени в ултра скрънза стил, тоест ремонтирано е само това от което се печели. Примерно стълбите не са. Аз спах две нощи - първата нощ (сам) в стая с четири легла без баня, втората нощ в стая с две легла с баня.
Дори стар планинар като мен беше забравил че по хижите няма тоалетна хартия (в общия кенеф, който впрочем изглежда доста зле и райбера му се държи на магия. В ценоразписа има няколко вида стаи. Рекламираната "стая с баня на етажа" означава - стая без баня и без баня на етажа. Банята на етажа (втория) е разбита (душовете липсват), вратата е откачена и подпряна на стената. Като питах - абе къде е банята на етажа, ме заведоха в мазето където на вратата има картинка за мъже И жени. Не става ясно как точно се постига разделяне - предполагам, който влезе първи заключва, но нямаше никой, сиреч няма наплив от желаещи, като проверих на два пъти. Обстановката обаче беше депресираща и се отказах.
За тоялетната хартия взех да се оглеждам какво може да влезе в употреба и хвърлих око на салфетките в ресторанта. Забелязах че и други хора си вземат филийката хляб с няколко салфетки, които прибират старателно после. Много рисково решение. По-неподходяща хартия за гъз не помня да съм пробвал, дори вестник щеше да е по-добре (но нямаше). На гъза залепва а по пръстите се плъзга. Кат натиснеш малко - хоп пробива и пръста ти вътре... На много пластове - също зле.
След всичко това, на втория ден се чувствах като цар в стаята с баня/кенеф/тоалетна хартия. Сигурно донякъде помагаше и това че бях скапан от 10 часовия преход.
Сега някой ще пита - ми що си икономисвал отначало. Не съм! Бяха объркали и настанили някой в мойта стая. Извиненията на ръководството се заключаваха в псувни по вишестоящите от Добринище. Платих си колкото си струваше по-евтината стая. В културните страни при такава издънка задължително човека получава някаква финансова компенсация. Не че ми е за 20 лева, но това е практически начин да покажеш на клиента, че правиш нещо реално за компенсиране на грешката ти. Можеше да е безплатна вечеря и т.н. Разбира се, това че нямат политика за компенсиране на грешки също е слабост на мениджмънта от Добринище. Тия горе не могат да правят каквото не им е разрешено. Едно на ръка че никога няма да им хрумне, тъй като никъде не са ходили и виждали нещо подобно.
В "луксозната" стая имаше и телевизор, но като се има предвид нано-размерите му и разстоянието на което е монтиран (в другия край на стаята, близо до тавана) по-скоро си е безмислена инвестиция.
Интернета в ресторанта беше перфектен, в стаите беше едвам-едвам на моменти никак, но не бива да се оплаквам, предвид на факта че на младини па въобще нямахме интернет ;-) а и тактиката да има само в ресторанта е широко разпространена.

Към храната (гледам че колегата споменал) нямам никакви забележки. Но аз ядох предимно салати (носех си луканка). Закуската беше някакви разкошни банички. За прехода ми, исках да имам лека, калорична храна в малката раничка и изкупих всички вафли (нямаха колкото исках).

В крайна сметка, липсата на удобства по високопланинските хижи е стоп фактор пред хора които не отиват за природата а за удобствата и това са хора (повечето) които оставят боклуци по планината.

Ето снимки от хижата.
https://photos.app.goo.gl/fjNhPdPWKeFgF8PE6
(с надписи кое какво е)

Ще кача и от природните красоти, ако не съм досадил вече в някоя предишна тема.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]