Екак - Как? Какво? Къде? Защо?

Намери или сподели решението на проблема си!
Дата и час: 13 Авг 2020, 08:45:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2020, 20:00:30 
Активен

ЗИЛЕНА жилетка - не се виждате като сте в черно облечени, а и отдалче не може да се различи дали човек върви или е базикня. И ДНЕВНИ СВЕТЛИНИ , и ЗАБРАНЕНО говоренето по GSM .
И още не мога да разбвеа защо на водачите на МПС е забранено използването на GSM без хендс фри, а разните ми пешеходцо си говорят , отгоре на всичко спират на пеш. пътека да гледат в телефона си., тръгват да пресичат беза да се огледата говорейки по GSM a си или ровейки по него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2020, 23:21:38 
Активен
Аватар

Никове в други форуми: Геренски, Кугер
kris11 написа:
.........
И още не мога да разбера защо на водачите на МПС е забранено използването на GSM без хендс фри, а разните ми пешеходци си говорят , отгоре на всичко спират на пеш. пътека да гледат в телефона си., тръгват да пресичат без да се огледат, говорейки по GSM a си или ровейки по него.

Защото им дадоха права за сметка на водачите на МПС, а те си помислиха, че са безсмъртни!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2020, 21:13:41 
Активен
Аватар

На мен пък , ми е интересно защо електрическите скутери Denver които се предлагат в Кауфланд все още си стоят по рафтовете ? Цената им е 399лв. ,гледах ,че имаше с мощност - 250 W и 300W все на тая цена.Скутерите ли не са читави или просто на хората не им се харчат пари за такива неща?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2020, 20:41:31 
Активен
Аватар

phpBB [media]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2020, 22:00:22 
Активен
Аватар

А.Желязков написа:
На мен пък , ми е интересно защо електрическите скутери Denver които се предлагат в Кауфланд все още си стоят по рафтовете ? Цената им е 399лв. ,гледах ,че имаше с мощност - 250 W и 300W все на тая цена.Скутерите ли не са читави или просто на хората не им се харчат пари за такива неща?

За тези пари може да се вземе половин кола. Доста са ги надценили щото е модерно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2020, 08:26:05 
Активен

Mamamy написа:
...... Доста са ги надценили щото е модерно.

По-скоро е обратното-на модерния нашенец му евтинеят.На хлапетата купуват ел.тротинетки по 1000лв,съседчето ми кара 2-ра употреба за 650лв,ама нали не е от Кауфланд.... Те телефоните им са по 2000лв,вие за возила по 3-400лв говорите. "От глад умри,но гъзар бъди"...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2020, 00:53:53 
Активен
Аватар

Mamamy написа:
А.Желязков написа:

За тези пари може да се вземе половин кола. Доста са ги надценили щото е модерно.

Скутера струва 399лв.(триста деветдесет и девет лв.)Каква кола ще се вземе за 800лв.?!

Въпроса ми беше не за това че е модерно,а колко читав е и каква работа върши скутер- 250-300W?Реално какви наклони може да се изкачват с тази мощност и т.н.А още ми е интересно колко изкарва батерията на един такъв скутер?Не като време на пробег , а колко сезона, може да изкара ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2020, 01:56:35 
Активен

А.Желязков написа:
Въпроса ми беше не за това че е модерно,а колко читав е и каква работа върши скутер- 250-300W?Реално какви наклони може да се изкачват с тази мощност и т.н.А още ми е интересно колко изкарва батерията на един такъв скутер?Не като време на пробег , а колко сезона, може да изкара ?

Останал ми е спомен нещо към 800 цикъла заряд-разряд.Маркова тротинетка на батерии 24V купена втора употреба изкарва около 40км с яхнал се върху нея доволно едър младеж.Тоя хлапак идва всеки ден при гаджето си,ученичка работеща в свободното си време магазинерка в магазина до нас.Идва от кв.Тракия,т.е. от възможно най-далечната точка в града и до нашия квартал и обратно върти поне 30км.Казва,че най-често като се прибере му остават около 30,понякога даже 40% заряд.Ако я гони на макс обаче можело и да не успее да се прибере на ток докрай наобратно.Не съм я карал тая чудесия,но веднъж я включих и и подадох газ-ами няма удържане,дърпа здраво.Но и при нас няма почти никакви наклони,та нямам идея как катери баири.Ако се смятат за баири надлезите и подлезите,явно тази машинарийка се справя ежедневно.Но не е кауфлавдскау,нещо по-лачен модел е,пак китайска.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2020, 21:35:08 
Активен
Аватар

Тези по лачените модели доколкото ми е известно са -Xiaomi и цените им започват от 700лв.Пък аз,за такова нещо, такава сума няма как да отделя!И все още робувайки на "данък обществено мнение" не се решавам де се метна на обикновена тротинетка !Макар че за моето здраве това е най добрия вариант!

E-Scooter Test - Xiaomi vs. Denver

phpBB [media]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]